Nahrávam Udalosti
  • Táto udalosť už prebehla.
22
júl

LETNÝ DETSKÝ KABARET (TRENČÍN)

22.07.2019, 07:30 - 26.07.2019, 16:30
99€
DENNÝ LETNÝ TÁBOR V TRENČÍNE
PRE KOHO
deti vo veku od 5-10 rokov, ktoré majú radi hudbu a zábavu
OBSAH
Počas 5 dní sa snažíme deťom priblížiť prácu herca/herečky, speváka/speváčky.
Celý týždeň deti budú študovať herecko- hudobné etudy, ktoré nakoniec predvedú v záverečnom vystúpení.
Deti majú možnosť počas jedného týždňa zažiť množstvo hudobných hier založených na princípoch muzikofiletiky, kde si precvičia svoju pamäť, motoriku, reč, správne dýchanie…
Všetky kulisy aj kostýmy si deti vymyslia a vyrobia za pomoci lektorov, pričom okrem výtvarných zručností využijú aj svoju fantáziu a kreativitu.
Samozrejme nakoľko je leto, veľa aktivít bude prebiehať na čerstvom vzduchu (pokiaľ nám to počasie dovolí)
Pri práci nebude chýbať zábava, smiech a veľa krásnych letných zážitkov…
Deťom sa celý týždeň budú venovať profesionálne lektorky v oblasti muzikofiletiky, hudby, spevu, herectva:
Mgr. Monika Adamčíková, DiS.art,
Vyštudovala som Konzervatórium v Banskej Bystrici v odbore hra na klavíri, vysokú školu na pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici v odbore psychológia s hudobným umením a filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave špecializačné štúdium školskej psychológie. Má absolvované kurzy muzikoterapie u Mateja Lipského, Zdeňka Šimanovského, Petra Kusého a kurzy arteterapie u Bronislavy Pleškovej.

V pedagogickej oblasti má 14 ročnú prax. Pracovala  v ZUŠ ako učiteľ hudobnej náuky a hry na klavíri. Učí tiež súkromné hodiny klavíra a hudby. Zároveň sa venuje projektom pre deti od 1,5 – 10 rokov.

V tábore bude mať na starosti korepetície, hudobnú prípravu a relaxáciu.

 

BcA. Alica Sňahničanová

Vyštudovala  Gymnázium v Trenčíne, neskôr Konzervatórium v Banskej Bystrici v odbore spev a Vysokú školu Ostravskú univerzitu v Ostrave v odbore spev. Pôsobila som ako členka operného zboru v Štátnej opere v Banskej Bystrici a v Národním divadle v Ostrave. Má absolvované kurzy v oblasti spevu, hudby a muzikofiletiky.

V pedagogickej oblasti má 5 ročnú prax. Momentálne sa popri materskej dovolenke venujem agentúre MTerapio, kde sa venuje administratívnej a organizačnej činnosti, a hudobným projektom pre deti od 1,5 – 10rokov.

V tábore sa bude deťom venovať ako hlasový pedagóg.

Mgr.art Petra Kriváčková DiS.art.
Vyštudovala operný spev na Konzervatóriu v Žiline a v Banskej Bystrici. Herectvo na Fakulte dramatických umení na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Počas štúdia aj po ňom pôsobila ako členka zboru v Štátnej opere v Banskej Bystrici. V rámci programu Erasmus študovala pohybové divadlo na Escuola superior d’art dramátic v Palma de Mallorca (Španielsko). Absolvovala množstvo workshopov zameraných na prácu s hlasom, jazzový a popový spev. Tiež herecko-pohybové, pantomimické a klaunské workshopy. 3,5 roka pôsobila ako herečka v Spišskom divadle v Spišskej Novej Vsi. Bola súčasťou edukatívneho projektu „Divadielko z klobúka“ zameraného na diváka vpredškolskom veku a 1.stupeň ZŠ. V divadelnom ocenení DOSKY 2015 nominovaná v kategórii objav sezóny 2014/2015 za postavu Hany v inscenácii Hájnikova žena, Spišské divadlo.

Aktuálne je na voľnej nohe, čiastočne zdravotný klaun a čiastočne pedagóg na základnej umeleckejškole, kde vyučuje spev a literárno-dramatický odbor. Tiež príležitostne spolupracuje na rôznych divadelných projektoch ako herečka, speváčka, dramaturgička a lektorka.

V tábore bude mať pod palcom dramatickú zložku – herectvo, javiskovú reč. javiskový pohyb,réžiu a dramaturgiu.

ZÁVEREČNÉ PREDSTAVENIE
Piatok 26.7.2019 o 16:30. Ukážka herecko-hudobných edud, ktoré deti nacvičia počas tábora.
Pozvaní budú všetci rodičia a priatelia detí.
STRAVA
3x denne – desiata, obed, olovrant
V prípade potreby vieme zabezpečiť bezlepkovú, bezmliečnu aj bezvaječnú stravu.

Registrácia pre tento kurz je už žiaľ uzavretá

Detaily kurzu

Dátum: 22.07.2019, 07:30 - 26.07.2019, 16:30
Čas: 07:30 - 16:30
Miesto konania: Kultúrne centrum Aktivity o.z.
Adresa: Kyjevská 3183, Trenčín
Organizátor: MTerapio
Telefón: +421 907 507 868