Nahrávam Udalosti
  • Táto udalosť už prebehla.
21
feb

SENZORICKÉ HRY, TRENČÍN

21. februára, 08:30 - 15:30
59€

Organizačné informácie

Kedy: 21.2.2020, piatok 8:30 – 15:30,
Kde: Kultúrne centrum Aktivity, o.z., Kyjevská 3183, Trenčín 91108
Cena: 59€ / študenti 53€ (10% zľava), cena zahŕňa lektorné, certifikát a občerstvenie

 

Prečo používať senzorické pri práci s deťmi?

Deti sa efektívnejšie a hlavne radšej učia cez zážitok, konanie a osobnú skúsenosť. Senzorické hry, ktoré sú nesmierne dôležité pre rozvoj mozgu, umožňujú deťom skúmať a objavovať svet. Uľahčujú im učenie za pomoci zapojenia všetkých zmyslov – chuť, čuch, hmat, sluch, zrak, pohyb a rovnováha.

Senzorické hry sú najdôležitejšie v rannom detstve a v predškolskom veku. Avšak sú veľkým benefitom vo vzdelávaní aj v neskoršom veku.

Okrem toho, že sú tieto hry zábavné a zaujímavé, povzbudzujú deti k skúmaniu a objavovaniu. Podporujú ich k používaniu „vedeckých metód“ pozorovania, formovania hypotéz, experimentovania a vyvodzovania záverov.

 

Pre koho je kurz určený?

Kurz je určený učiteľom a učiteľkám materských a základných škôl, špeciálnym pedagógom, družinárom, rodičom (homeschooling) ako aj študentom a študentkám príslušných odborov. Na kurz sa však môžu prihlásiť aj všetci tí, ktorí sa chcú dozvedieť viac o využití senzorických hier pri práci s deťmi a svoje skúsenosti alebo poznatky použiť ako inšpiráciu vo svojej práci alebo pre osobnostný rast.

 

Lektorka kurzu

Mgr. art. Linda van Dalen

Arteterapeutka, zakladateľka organizácie CHAT – Centrum pre kreatívnu liečbu arteterapiou.

Vo svojej práci  sa zameriava najmä na senzorickú terapiu s deťmi a dospelými so zdravotným znevýhodnením, s poruchami správania, s ľudmi trpiacimi onkologickými ochoreniami, traumami, smútkom a depresiou.

Linda van Dalen študovala na Technickej univerzite v  Košiciach na katedre výtvarných umení, kde získala aj pedagogické minimum. Svoje štúdium v oblasti arteterapie si doplnila na Therra Therapeutika a to v oblasti Intervencia umením – arteterapia v procese socializácie, reedukácie, výchovy a liečby. Svoje vedomosti nabrala najmä pošas dlhoročnej praxe u arteterapeutky Marijke Rutten – Saris v Holansku.

 

Všetci účastníci a účastníčky kurzu dostanú na záver osvedčenie o jeho absolvovaní.

Registrácia pre tento kurz je už žiaľ uzavretá

Detaily kurzu

Dátum: 21. februára, 08:30 - 15:30
Čas: 08:30 - 15:30
Miesto konania: Kultúrne centrum Aktivity o.z.
Adresa: Kyjevská 3183, Trenčín
Organizátor: MTerapio
Telefón: +421 907 507 868