Nahrávam Udalosti
  • Táto udalosť už prebehla.
26
apr

SENZORICKÉ HRY, Bratislava

26. apríla, 09:00 - 16:00
59€

Organizačné informácie

Kedy: 26.4. 2020, nedeľa 9:00 – 16:00,
Kde: Ateliér SURYA, Pod záhradami 62, 841 02 Bratislava
Cena: 59€ / študenti 53€ (10% zľava), cena zahŕňa lektorné, certifikát a občerstvenie

Prečo používať senzorické hry pri práci s deťmi?

Deti sa efektívnejšie a hlavne radšej učia cez zážitok, konanie a osobnú skúsenosť. Senzorické hry, ktoré sú nesmierne dôležité pre rozvoj mozgu, umožňujú deťom skúmať a objavovať svet. Uľahčujú im učenie za pomoci zapojenia všetkých zmyslov – chuť, čuch, hmat, sluch, zrak, pohyb a rovnováha.

Senzorické hry sú najdôležitejšie v rannom detstve a v predškolskom veku. Avšak sú veľkým benefitom vo vzdelávaní aj v neskoršom veku.

Okrem toho, že sú tieto hry zábavné a zaujímavé, povzbudzujú deti k skúmaniu a objavovaniu. Podporujú ich k používaniu „vedeckých metód“ pozorovania, formovania hypotéz, experimentovania a vyvodzovania záverov.

 

Pre koho je kurz určený?

Kurz je určený učiteľom a učiteľkám materských a základných škôl, špeciálnym pedagógom, družinárom, rodičom (homeschooling) ako aj študentom a študentkám príslušných odborov. Na kurz sa však môžu prihlásiť aj všetci tí, ktorí sa chcú dozvedieť viac o využití senzorických hier pri práci s deťmi a svoje skúsenosti alebo poznatky použiť ako inšpiráciu vo svojej práci alebo pre osobnostný rast.

 

Lektorka kurzu

Mgr. art. Linda van Dalen

Arteterapeutka, zakladateľka organizácie CHAT – Centrum pre kreatívnu liečbu arteterapiou.

Vo svojej práci  sa zameriava najmä na senzorickú terapiu s deťmi a dospelými so zdravotným znevýhodnením, s poruchami správania, s ľudmi trpiacimi onkologickými ochoreniami, traumami, smútkom a depresiou.

Linda van Dalen študovala na Technickej univerzite v  Košiciach na katedre výtvarných umení, kde získala aj pedagogické minimum. Svoje štúdium v oblasti arteterapie si doplnila na Therra Therapeutika a to v oblasti Intervencia umením – arteterapia v procese socializácie, reedukácie, výchovy a liečby. Svoje vedomosti nabrala najmä pošas dlhoročnej praxe u arteterapeutky Marijke Rutten – Saris v Holansku.

 

Všetci účastníci a účastníčky kurzu dostanú na záver osvedčenie o jeho absolvovaní.

Prihlásiť sa na kurz

Počet voľných miest: 11

Tribe Loading Animation Image

Detaily kurzu

Dátum: 26. apríla, 09:00 - 16:00
Čas: 09:00 - 16:00
Miesto konania: ATELIÉR SURYA
Adresa: Pod záhradami 2455/62
Organizátor: MTerapio
Telefón: +421 907 507 868