Nahrávam Udalosti
  • This event has passed.
09
okt

Tanec a pohyb ako prostriedok na zlepšenie sústredenia, pozornosti a uvoľnenie napätia u detí – online

9. októbra, 09:00 - 11:30
33 €

ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE

Dátum a čas :  9.10.2021 od  09:00 – 11:30

Kde: online cez platformu ZOOM (v deň konania workshopu zašleme prihlasovacie údaje)

Cena: 33 Eur

Účastnícky poplatok 33€ je potrebné uhradiť bankovým prevodom na číslo účtu: SK88 0900 0000 0051 6813 7273 (SLSP). Do poznámky uveďte meno a názov workshopu. Až po uhradení účastníckeho poplatku sa Vaša prihláška považuje za záväznú.

Pomôcky:
V rámci vašich možností si pripravte:
– papier A4
– pastelky/fixky
– tenisová loptička
– 2x šatka z jemného materiálu, ideálne štvorcová
– balón
– vrchnáky z pet fľaší (stačí aj jeden kus ale ideálne je viac kusov)
– farebná lepiaca páska

Zážitkový workshop, na ktorom si vyskúšate techniky, aktivity a cvičenia zamerané hlavne pre deti, avšak s modifikáciou je možné ich využiť pre rôzne vekové kategórie, cieľové skupiny a tak isto aj v osobnom živote.

Náplňou workshopu budú rôzne tanečné a pohybové aktivity z tanečno – pohybovej terapie, ktoré napomáhajú deťom  sústrediť sa, zlepšiť pozornosť a uvoľniť napätie z tela. Cvičenia, ktoré môžete využiť pred písomkou, cez deň, keď máte pocit že pozornosť u detí klesla a potrebujú nakopnúť. Lepšie ako sladkosť, ktorá nám dodá chvíľkovú energiu a skvelé aj pre vás k poobednej káve.

Sebaskúsenosť je pri týchto aktivitách kľúčová. Preto je potrebné pripraviť si pohodlné oblečenie a priestor okolo vás, v ktorom sa viete hýbať podľa vašich možností.

Napätie sa nám časom ukladá a preto môžeme cítiť stuhnutie alebo kŕče v rôznych oblastiach v našom tele. U detí tomu nie je inak. Pohyb je skvelý prostriedok ako pracovať so záťažou a predísť tak ukladaniu napätia v tele. Dlhodobý stres, ktorý sa hromadí v tele u detí môže prerásť až do fyzický prejavov ako obhrýzanie nechtov, rôzne tiky, grimasy, časté bolenie bruška, problémy s vyprázdňovaním alebo problémy s jedením.

Workshop je vhodný pre všetkých, ktorí pracujú s deťmi, pre pedagógov, psychológov, pomáhajúce profesie a pod. Všetky aktivity sa dajú využiť aj v špeciálnej pedagogike.

Lektorka: Zuzana Románová, DT

Tanečníčka, lektorka, diplomovaná tanečno – pohybová terapeutka s mnohými skúsenosťami v oblasti pohybu a tanca. Lektorka jógy pre deti so špeciálnymi potrebami. Lektorka tanečno – pohybovej terapie na akadémií umeleckých terapií v Olomouci – Akademie Alternativa. Pôsobí v Košiciach kde spolupracuje a zdieľa priestory s terapeutickým centrom CHAT. Je lektorkou zážitkových workshopov pre deti aj dospelých. Vo svojej terapeutickej praxi pracuje individuálne aj skupinovo s deťmi s poruchou autistického spektra, s predčasne narodenými deťmi, s deťmi s poruchou reči a porozumenia, s deťmi s detskou mozgovou obrnou, s deťmi s ADHD a inými.

Registrácia pre tento kurz je už žiaľ uzavretá

Detaily kurzu

Dátum: 9. októbra, 09:00 - 11:30
Čas: 09:00 - 11:30